Granrisvägen 33, 702 35 Örebro

Ledningsgrupp

Per-Philip Eriksson

Rektor skola och fritids

Emma Gustavsson

Rektor förskola

Anette Henningson

Arbetslagsledare F-3

Camilla Wasserman

Arbetslagsledare, fritids F-4

Sara Dernvall

Arbetslagsledare 4-6

Sebastian Näslund

IT-samordnare, arbetslagsledare 7-9

Cathrine Avelino de Lima

Arbetslagsledare 7-9

Marianne Gustafsson

Sekreterare

Förstelärare

Sara Stengård

Förstelärare, hållbart lärande

Ulrika Hofgren

Förstelärare, språkutvecklande arbetssätt - SUA

Maria Jängnemyr

Förstelärare, ledarskap i klassrummet

Administration

Marianne Gustafsson

Kanslist

Anders Wittler

Ekonom

Björken

Arbetslag F-3

Förskoleklass

Pernilla Bryndahl

Mentor

Anette Henningson

Mentor, lärare

År 1

Nina Olausson

Mentor, lärare

År 2

Sandra Parlsjo

Mentor, lärare

År 3

Karolina Renström

Mentor, lärare

Camilla Wasserman

Mentor, lärare

Friluftsfritids förskoleklass

Hans Ellehammer

Förskollärare, fritids

Bakhan Qader

Fritidspersonal

Friluftsfritids 1-4

Camilla Wasserman

Fritidspedagog

Birgitta Werme

Fritidspersonal

Kristina Ottebrand

Fritidsledare

Noa Eriksson Karbin

Fritidspersonal

Tallen

Arbetslag 4-6

År 4

Sara Stengård

Mentor, lärare

Markus Rolf

Mentor, matematiklärare

År 5

Sara Dernvall

Mentor, lärare

Maha Sharbatji

Resurs, fritidspersonal

År 6

Jonas Berntsson

Mentor, lärare, träslöjd 3-9

Arbetslag 7-9

År 7

Sebastian Näslund

Mentor, SO-lärare

Magnus Strandberg

Mentor, musiklärare

År 8

Cathrine Avelino de Lima

Mentor, bild- och engelsklärare

Anna Evenholm

Mentor, matematiklärare

År 9

Elenor Sollerman

Mentor, kristendomslärare

Ulf Wilnerzon Thörn

Mentor, svensklärare

Övriga lärare

Anna Sevilla

Spansklärare

Carine Berisha

Fransklärare

Staffan Sandberg

NO-lärare

Maria Karlsson

Idrottslärare F-6

Emma Myrgren

Hemkunskaps- och idrottslärare 7-9

Linnea Wärnelid

Lärare, textilslöjd 3-9

Victoria Grimborg

Resurspedagog

Elevhälsa

Ulrika Hofgren

Speciallärare

Maria Jängnemyr

Specialpedagog

Johanna Sporrenstrand

Kurator

Lena Fridlund

Skolsköterska

Peter Ledstam

Skolläkare

Träffas efter överenskommelse med skolsköterska

Henrik Löv

Skolpsykolog

Träffas efter överenskommelse med elevhälsan

SYV

Helene Sjöberg

Studie- och yrkesvägledare

Servicepersonal

Sitto Alan

Kokerska

Mariana Ak

Kokerska

Milica Stankovic

Lokalvårdare

Makbule Alan

Lokalvårdare

Arne Johansson

Vaktmästare

Vad roligt att du vill börja hos oss!

Anmäl ditt intresse här så kontaktar vi dig